جراحی بینی
13 اکتبر

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی :

در ابتدا توضیح مختصری در ارتباط با تعریف بینی گوشتی و جراحی بینی گوشتی ارائه خواهیم داد. پوست ضخیم و چرب همراه با قوام غضروفی ضعیف یک تعریف ساده از بینی گوشتی است.علت پوست ضخیم وجود غدد چربی ساز بیش از حد معمول در لایه زیرین پوست است،که ترشح این غدد به سطح پوست بینی میریزد.از طرفی غضروف های بینی در این مواقع،قوام و استحکام ضعیف و پایین دارند.به بیان ساده قسمت متحرک بینی دارای ساختمان (استراکچر) عمدتا غضروفی است که توسط پوست پوشیده شده است.در این ناحیه اگر غضروف قوی و مستحکم وجود داشته باشد. پوست را بخوبی نگه میدارد.پوست هم از غضروف زیرش متابعت میکند.

جراحی بینی گوشتی

ساختمان بینی گوشتی

هر فرمی که به غضروف بدهیم.پوست همون فرم را بخود میگیرد.مثال خوب در این مورد لباسی ست که به تن مانکن های مصنوعی پشت ویترین میپوشاند.تصور ما این باشد که آن مانکن فرضی غضروف و لباس فرضی پوست است.در حقیقت پوست به تنهایی یک نسج بی شکل است،و این قالب زیرش (در بینی غضروف)است که به آن فرم میبخشد.بنابراین در بینی های گوشتی که پوست ضخیم و استحکام غضروف ضعیف است.هدف اول تقویت و استحکام سازی قالب غضروفی بینی،با استفاده از غضروف های بینی خود فرد است.با این روش میتوان ظاهر نامناسب بینی را اصلاح نمود.نوک بینی پهن را جمع کرد.همچنین قالب استخوانی بینی را باریکتر کرد.توجه داشته باشید که در عمل رینوپلاستی ( جراحی بینی ) میتوان میتوان بینی به عبارت صحیح تر هرم بینی را کوچکتر نمود.بشرطی که با سایز صورت فرد هماهنگی داشته باشد،و مانع از تنفس راحت فرد نشود.با اصلاح یک بینی گوشتی تقارن و هماهنگی مناسب و بهتری بین بینی و صورت ایجاد میشود.قبل از عمل جراحی در جلسه مشاوره ای که با جراح بینی خود خواهید داشت.

جراح بینی گوشتی

میتوانید تمامی سوالات و ابهامات خود را پیرامون عمل زیبایی برای جراح بینی بیان کنید.جراحی متبحرانه بینی گوشتی ،بدین معنی ست که قالب غضروفی هرم بینی به میزان نیاز تقویت شده و پایه غضروفی مناسبی برای آن گذاشته میشود،که بینی در آینده دچار افتادگی نخواهد شد.در عین حال سایز بینی نسبت به قبل کوچکتر شده و هماهنگی آن با سایر اجزای صورت بهتر خواهد شد.به یاد داشته باشید که بینی های گوشتی زمان جا افتادن طولانی تری را نیاز دارند.

مزایای جراحی بینی گوشتی

  • بینی ظاهری زیباتر به دست می آورد .
  • تقارن صورت مطلوب تر خواهد شد .
  • کیفیت زندگی بهبود پیدا خواهد کرد .
  • اعتماد به نفس فرد افزایش می یابد .

کاندیدای مناسب جراحی بینی :

بدیهی است که در صورتی که افراد از ظاهر بینی خود ناراضی باشند و اندازه ی بینی نسبت به صورت بزرگ بوده و تناسب نداشته باشد ، کاندید مناسب برای جراحی بینی گوشتی به حساب می آیند . مناسب ترین افراد برای عمل جراحی بینی گوشتی افراد غیر سیگاری می باشند که از سلامت کامل جسمی و روحی نیز برخوردارند . جراحی بینی بر روی بینی هایی که هنوز رشدشان تکمیل نشده است قابل انجام نیست . به طور معمول جراحی بینی در دختران از 13 یا 14 سالگی و در پسران از سن 15 یا 16 سالگی به بعد که به بلوغ کامل رسیده اند قابل انجام خواهد بود . به هر صورت در اولین وهله به منظور تعیین مناسب بودن انجام عمل جراحی کوچک کردن بینی برای افراد به جلسه ی مشاوره ای با پزشک متخصص نیاز می باشد . طی این جلسه ی مشاوره پزشک بینی را مورد بررسی قرار می دهد و به انتظارات بیمار در رابطه با نتایج عمل جراحی بینی گوش فرا می دهد .

دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , مراحل جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

درباره نویسنده

drpourjabar
جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره پلاستیک بینی ، جراحی سر و گردن شکستگی های فک و صورت فارغ التحصیل طب عمومی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال 1366 گذراندن دوره تخصص گوش حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی تهران از بیمارستان های امیراعلم و امام خمینی در سال 1375 جراحی بینی ، جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی استخوانی ، جراحی گوش

پاسخ

13 + 3 =