جراحی بینی

جراحی بینی در افراد سیگاری

عملجراحی بینی در افراد سیگاری :

مصرف سیگار و دخانیات برای افرادی که جراحی زیبایی بینی دارند دشمن به حساب می آید ، باید این را در نظر داشته باشید ، دخانیات بر روی نتیجه ی عمل تاًثیر گذاشته ، و روند بهبود و فرآیند ترمیم را کند می کند ، به همین منظور به افرادی که سیگاری هستند ، توصیه می شود یک هفته قبل از عمل بینی مصرف سیگار را قطع کنند و برای یک ماه بعد از عمل سیگار نکشند ، جراحی بینی در افراد سیگاری ، دارای تاثیراتی بر روی بینی بوده ، که در مطالب زیر برای شما گفته خواهیم گفت :

جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی در افراد سیگاری

سیگار و مصرف هر نوع دخانیاتی به دلیل داشتن مواد سمی برای بدن مضر بوده ، و استفاده از آن قبل از عمل جراحی بینی روی بی هوشی و نتیجه ی جراحی تاثیر منفی داشته ، افراد سیگاری در تنفس ، حین و بعد از بی هوشی دچار مشکل می شوند .

مصرف نکردن سیگار یه هفته قبل از جراحی و یک ماه بعد از جراحی به این دلیل توصیه می شود که : نیکوتین موجود در سیکار باعث تنگ شدن رگ های بینی شده ، و در روند بهبود جراحی اثر منفی گذاشته و در نهایت روی زیبایی فرد تاثیر دارد .

کشیدن سیگار و دخانیات باعث مختل شدن دیواره ی عروقی خون می شود ، به طور ساده می توانیم بگوییم ، رگ ها تنگ شده و همین تنگ شدن باعث بیماری های قلبی و سکته ی قلبی می شود . در افراد سیگاری به دلیل آن که خون رسانی آنها ضعیف تر است ، در حالت عادی ترمیم دیر تر شروع شده و کند تر به پایان می رسد ، و همین امر باعث اختلال در خواب و طولانی شدن بهبود بخیه و تورم بینی می شود .

سیگار از دسته عامل هایی است که روی عروق ، به خصوص عروق کوچک پوستی تاثیر دارد ، و آن را دچار مشکل می کند ، به همین خاطر کیفیت عمل در افراد سیگاری پایین تر از افراد معمولی است .

جراحی بینی در افراد سیگاری دارای نکاتی است که توجه کردن به این نکات می توانید به روند بهبود عمل کمک کند .

 

 دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , مراحل جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

Call Now Button