جراحی بینی

جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته

در حال حاضر ایران، از نظر انجام جراحی زیبایی بینی پیشرفت چشمگیری داشته است ، بطوری که کسانی که متقاضی انجام جراحی زیبایی بینی هستند ، از دیگر نقاط جهان به منظور انجام جراحی بینی به کشور ما سفر می کنند ، چرا که تکرار زیاد این جراحی پزشکان ایرانی جزو زبردست ترین  جراحان زیبایی بینی به حساب می آیند . در جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )  لازم است تا به نکاتی مهم دقت کنید ،یکی از این نکات شیوه انجام جراحی بینی است ، که به دو روش بسته و باز انجام می گردد . اکنون به توضیح و بررسی جراحی بینی به روش بسته می پردازیم .

جراحی بینی به روش بسته

تفاوت میان عمل جراحی بینی به روش بسته و به روش باز در یک قسمت است : در روش باز علاوه بر خط برشی که در روش بسته استفاده می کنیم ، برش کوچکی نیز ، بر روی پوست کلوملا می دهیم ، کلوملا همان قسمت بین دوسوراخ بینی است که به طور معمول پایین تر از پره های بینی قرار گرفته است .

در جراحی بینی به روش بسته کلیه برش های مورد نیاز ، تنها داخل  بینی زده می شود ، سپس پوست را ، در حد محدودی از اسکلت استخوانی-غضروفی زیر اسکلت جدا می کنیم ، پوستی را که آزاد شده با وسیله بخصوصی بالا نگه داشته می شود ، جراح بتواند به انجام عمل جراحی بپردازد . همین امر موچب می گردد تا در این روش دید دو چشمی جراح محدود باشد .

مزایای جراحی بینی به روش بسته

در چند سال اخیر جراحی بینی به روش بسته ، دومین گزینه ی پزشکان عمل جراحی بینی است ولی روش جراحی بسته نیز دارای مزایایی است که باعث می شود تا در بعضی از موارد اولین گزینه ی جراحان باشد . این مزایا به شرح ذیل می باشد :

  • طول مدت انجام جراحی بینی حدوداً 15 دقیقه کمتر است .
  • پوست کلوملا را ، برش نمی دهیم .
  • در این روش ورم نوک بینی نسبتاً کم می باشد ، در نتیجه ورم بینی سریع تر برطرف می گردد .

 

 دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

دکتر جواد پورجبار

Call Now Button