جراحی بینی

مراحل جراحی بینی

مراحل جراحی بینی

کسانی که متقاضی عمل جراحی بینی هستند ، لازم است تا پیش از آن که برای جراحی بینی اقدام نمایند ، با مراحل جراحی بینی آشنا بشوند .

مراحل جراحی بینی

در جلسه مشاوره ای که در ابتدا با جراح بینی خواهید داشت ، بینی تان از نظر ظاهری و ساختار استخوانی – غضروفی معاینه و مورد بررسی قرار خواهد گرفت . در این جلسه شما نیز انتظاراتتان را از نتیجه ی جراحی بینی با جراح بینی ، مطرح نمایید . همچنین پزشک تان برای شما توضیح خواهد داد که چه تغییراتی را می توان روی بینی تان ایجاد نمود .

برخی از جراحان در همان جلسه عکس دیجیتالی از بینی تان تهیه کرده و فرمی را که بعد از جراحی ، بینی تان خواهد داشت را به شما نشان می دهد . پس از آن در صورتی که تصمیم شما برای جراحی قطعی شود ، به یک عکاسی که از نظر استاندارد های پزشکی مورد تایید است ، جهت تهیه عکس های قبل از عمل بینی معرفی می شوید . در ضمن یک سری آزمایش و در برخی موارد تهیه سی تی اسکن نیز پیش از انجام جراحی الزامی است .

یکی از مهم ترین مراحل جراحی بینی که فرد باید بداند اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی می باشد.

 

مراحل جراحی بینی

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی :

 • اقدامات قبل از عمل جراحی بینی ، انتخاب بهترین جراح بینی می باشد.
 • فرد پس از انتخاب بهترین جراح بینی برای اطمینان از انتخاب خود می تواند نمونه کارهای دکتر مورد نظر را در آلبومی که در مطب دارد مشاهده کند.
 • برای مشاهده نمونه کارهای جراحی بینی دکتر جواد پورجبار به اینستاگرام یا گالری تصاویر وب سایتش مراجعه کنید.
 • بیمار بهتر است آزمایشاتی را که جراح بینی برایش تجویز کرده انجام دهد.
 • دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف الکل و سیگار و قلیان اجتناب کند چرا که باعث اختلال در روند بهبودی می شود.
 • دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و وارفامین خودداری کند.
 •  داروهایی را که جراح بینی برایش تجویز کرده بعد از جراحی بینی راس ساعت مصرف کند.
 • جلسات معاینه را به صورت مرتب برود.
 • برای برداشتن گچ بینی حتما به جراح بینی مراجعه کند.
 • از انجام فعالیت های سنگین جسمی و ورزشی پرهیز نماید.

 

مراحل جراحی بینی

 روز جراحی بینی :

 • بین 6 تا 8 ساعت پیش از جراحی بینی ، ناشتا باشید .
 • یک ساعت قبل از جراحی ، در کلینیک حضور داشته باشید .
 • عمل بینی در حدود یک تا دو ساعت زمان می برد .

در صورتی که از نظر پزشک محدودیتی نباشد ، اینکه جراحی تحت بیهوشی یا بی حسی انجام شود ، توسط خود شما ، تعیین می گردد ، البته در شرایط معمولی و الویت جراحان ، بهره گیری از بیهوشی کامل می باشد ، چرا که زمانی که بیمار تحت بیهوشی باشد ، کنترل فشار خون راحت تر است و بیمار نیز در شرایط بهتری قرار دارد . همچنین متخصص بیهوشی نیز قادر خواهد بود تا در وضعیت بهتری از فرد مراقبت نماید و در حین جراحی بینی ترشح ها وارد حلق و ریه وی نخواهد شد و در نهایت جراح نیز در یک شرایط بهتر و متمرکز تر جراحی بینی را انجام خواهد داد . زمانی که فرد کاملاً بیهوش نباشد ، پس از پایان عمل بینی خیلی سرفه می کند و این حالت کمی ناخوشایند خواهد بود ، در حالی که  در بیهوشی کامل ، بیمار کمتر سرفه می کند .

لازم به ذکر است که ، در مواردی که بیهوشی برای فرد خطرناک باشد ، مانند بیمارانی که مشکلات قلبی – عروقی داشته باشند ، از روش نیمه بی هوشی استفاده می شود .

پس از آن که تغییرات لازم بر روی ساختما بینی انجام شد ،  جراحی به اتمام می رسد و پس از ریکاوری و انتقال به بخش بیمار پس از گذشت 5 الی 6 ساعت ، ترخیص می شود .

 

مراحل جراحی بینی

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟

هزینه عمل جراحی بینی با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی و بیمارستان ، هزینه های آزمایشات و داروها و غیره تعیین می شود.
 

 

 دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , مراحل جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

دکتر جواد پورجبار

Call Now Button