جراحی بینی
07 مه

جراحی کجی بینی

جراحی کجی بینی

انحراف بینی با جراحی کجی بینی  یک مشکل جداگانه است . اکثر مواقع کج بودن تیغه ی داخل بینی با کج بودن خود بینی اشتباه گرفته می شود . در داخل بینی صفحه ایی عمودی شکل به صورت نازک وجود دارد ، که آن را ( سپتوم ) می نامند ، سپتوم ، کار ستون چادر را انجام می دهد ، ( بینی را پا برجا نگه می دارد ) .

جراحی کجی بینی

تفاوت انحراف بینی با کجی بینی :

انحراف بینی یک عمل درمانی به حساب می آید و بیمه ی درمانی هزینه ی آن را پرداخت می کند ، اما کجی بینی یک عمل زیبایی به حساب می آید و بیمه های درمانی هزینه ی آن را پرداخت نمی کند . زمانی می توان گفت فرد انحراف بینی دارد که ، تیغه ی وسط بینی کج باشد و این کجی باعث بسته شدن یک یا هر دو حفره شده باشد . در این صورت بیمه های تکمیلی و معمولی هزینه ی انحراف بینی را پرداخت می کند .

در حالتی که فرد تیغه ی وسط بینی اش کج باشد و به موازات آن کل ساختمان بینی اش نیز کج باشد ، به طوری که حفره های بینی مسدود نشده باشد ، در این صورت جزوعمل درمانی محسوب نمی شود و باید با عمل زیبایی اصلاح شود ، زیرا باید کل هرم بینی جا به جا شود و با اصلاح کردن تیغه ی وسط به تنهایی مشکل بیمار بر طرف نمی شود .

در حالتی دیگر ، کل هرم بینی فرد کج است ، تیغه ی وسط بینی نیز کج است و باعث مسدود شدن حفره های بینی شده است . در این گونه از عمل ها بخشی که مربوط به تیغه ی وسط بینی است را بیمه باید پرداخت کند اما متاسفانه بیمه ها چنین چیزی را قبول نمی کنند زیرا هم زمان با آن جراحی زیبایی نیز انجام می شود .

 

دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , مراحل جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

درباره نویسنده

جراحی زیبایی بینی
اولین اقدام به منظور انجام جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی مناسب و متبحر است زیرا اکثرا متقاضیان تنها نتایج زیبایی حاصل شده پس از عمل را بررسی می کنند و کمتر به تنفس پس از جراحی بینی توجه دارند.

پاسخ

14 + 17 =