جراحی بینی
23 فوریه

جراحی بینی به روش باز

جراحی بینی به روش باز

به طور تقریبی از پانزده سال پیش تا کنون  از مهم ترین  پرسش هایی که  برای جراحان بینی مطرح است ، انتخاب نوع روش جراحی می باشد ، جراحی بینی به روش باز یا بسته ؟ یاد آور می شویم که روش باز یا بسته در واقع 2 عملکرد برای دستیابی  به ناحیه ای است که قرار است جراحی به روی آن انجام بشود ، نه تکنیک جراحی بینی .

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز برشی بر کالوملا ( پایه میانی بینی ) می زنیم و به کمک برش داده شده ، پوست روی بینی را  بالا می بریم تا  نوک و پشت بینی بدون مانع در دسترس قرار گیرد و جراح بتواند به راحتی و با دقت بیشتر به انجام جراحی بپردازد و همه ساختمان بینی ( بافت نرم و ناحیه غضروفی و استخوانی ) را دقیق ببیند و به انجام جراحی بینی بپردازد .

رینوپلاستی به روش باز به طور معمول نسبت به روش بسته ارجح  تر است و بیشتر مورد تایید است . در جراحی بینی های گوشتی که  نوک بینی بسیار بزرگ است ، جراحی بینی ترمیمی ، توموربینی ای که به عمل جراحی نیاز داشته باشد و اشکالات مادر زادی ( نظیر لب شکری ) حتماً جراحی به روش باز صورت می گیرد  .

مزایای عمل جراحی بینی به روش باز

  • با توجه به اینکه جراحی زیر دید کامل جراح انجام می شود احتمال ناقرینگی بسیار کم است .
  • فضای انجام جراحی و قدرت مانور جراح مطلوب تر است .
  • نتیجه عمل جراحی در بینی های دفرمه ( بد شکل ) در این روش مطلوب تر است .
  • قرار دان پروتز یا گرفتهای استخوانی و غضروفی آسان تر است .
  • برای جراحی بینی های کج و معوج یا پیچ خورده ، این روش مناسب تر است .
  • در جراحی های ترمیمی از این روش بهره می گیرند . .

 تذکر :

برش پره های بینی ربطی به روش جراحی باز یا بسته ندارد و در صورتی که پره های بینی بزرگ باشد و بخواهیم برای تناسب ظاهر بینی آن را جمع کنیم ، چه در روش باز و چه در روش بسته ناچاریم تا کناره های پره بینی را برش بدهیم .

 

 دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

(  جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

دکتر جواد پورجبار

درباره نویسنده

جراحی زیبایی بینی
اولین اقدام به منظور انجام جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی مناسب و متبحر است زیرا اکثرا متقاضیان تنها نتایج زیبایی حاصل شده پس از عمل را بررسی می کنند و کمتر به تنفس پس از جراحی بینی توجه دارند.

پاسخ

چهار × 2 =