جراحی بینی
05 مارس

جراحی بینی ایده آل

جراحی بینی ایده آل

در یک جراحی بینی ایده آل ، با تقویت و بالا بردن حمایت پایه بینی در قسمت نوک بینی ، قوز بینی اصلاح می شود ،  این در حالی است که در گذشته با کاهش بافت بینی سعی بر اصلاح ایرادات بینی می بود و با این عمل پس از مدتی باعث بروز عوارض بسیاری می شد ، به همین علت کم کم از روش افزایش حمایت پایه بینی بهره برداری شد . در روش کاهش بافت بینی با گذشت زمان ، حمایت اسکلت بینی ، با افت بافت ها دچار افتادگی می شد و با افزایش سن ، بینی فرمی افتاده و چروکیده به خود می گرفت و اکثریت افراد با مشکل اختلالات تنفسی مواجه می شدند .

جراحی بینی ایده آل

در حال حاضر ، روش های جدیدی که به روش های تقویتی بینی معروف می باشند ، استفاده می شود که در این روش تا حد ممکن سعی می شود از بینی چیزی برداشته نشود و گاهی نیز از بافت نرم بینی به بینی پیوند می دهیم ، در واقع در صورتی که در قسمتی از بینی بافت اضافی داشته باشیم ، از آن برداشته و به آن ناحیه که بافت کم دارد ، پیوند می زنیم .

برای این که جراحی بینی ایده آل ورضایت بخش باشد ، چند نکته را باید در نظر داشت :

  • عروسکی نکردن بینی
  • قوی کردن پشت بینی
  • تقویت ساختار بینی
  • عدم استفاده از تامپون بینی
  • کوچک نکردن سوراخ های بینی

 

با رعایت این اصول توسط یک جراح مجرب می توان اطمینان داشت که عمل جراحی بینی با حفظ عملکرد بینی ، یک عمل جراحی ایده آل و موفق خواهد بود .

البته ، لازم به تذکر است که رعایت مراقبت ها و توصیه هایی که پزشک تان به شما خواهد گفت ، بسیار مهم و ضروری است ، که نتیجه این جراحی ماندگار شود .

 دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

دکتر جواد پورجبار

درباره نویسنده

جراحی زیبایی بینی
اولین اقدام به منظور انجام جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی مناسب و متبحر است زیرا اکثرا متقاضیان تنها نتایج زیبایی حاصل شده پس از عمل را بررسی می کنند و کمتر به تنفس پس از جراحی بینی توجه دارند.

پاسخ

پنج + چهارده =