جراحی بینی

نکاتی درباره ی جراحی زیبایی گوش

نکاتی درباره ی جراحی زیبایی گوش

اگر قصد جراحی گوش را دارید بهتر است قبل از اقدام به عمل ، نکاتی درباره ی جراحی زیبایی گوش بدانید . در مقاله ی پایین توضیحات مختصر اما مفیدی درباره ی این جراحی داده شده است . با مطالعه ی ادامه ی مطلب می توانید این موضوع را دریابید ، که چه کسانی کاندید های مناسب برای جراحی زیبایی گوش هستند .

نکاتی درباره ی جراحی زیبایی گوش

بسیاری از افراد از دوران کودکی بنا بر دلایلات مختلفی با ظاهر گوش خود مشکل داشته اند . مشکلاتی که افراد برای آن ها به عمل زیبایی گوش روی می آورند ، می تواند : بر آمدگی گوش ، متقارن نبود و یا افتادگی بیش از حد گوش باشد . خوشبختانه با به وجود آمدن جراحی زیبایی گوش که به عنوان جراحی پلاستیک گوش نیز شناخته شده است ، بسیاری از این معضل ها که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است ، رفع می شود .

گوش ها یکی از اجزای بدن هستند که فرد نمی تواند آن ها را از دید دیگران پنهان سازد . در برخی اوقات موهای بلند می تواند برجستگی گوش را بپوشاند ، اما این موضوع نیز یک مسئله ی موقتی است . جراحی زیبایی گوش و یا اتوپلاستی ، می تواند توسط بسیاری از این افراد برای برطرف کردن این مشکل انتخاب شود .همچنین برخی کودکان با نارسایی جدی در گوش خود به طور مادر زادی مواجه هستند ، به همین جهت این افراد کاندیدهای مناسبی برای جراحی زیبایی گوش به حساب می آیند .

ادامه ی مطلب را اختصاص می دهیم به ، نکاتی درباره ی جراحی زیبایی گوش :

در این نوع جراحی ها برش های ایجاد شده در سطح حداقل قرار دارند .

عمل جراحی زیبایی گوش دارای حداقل دوره ی استراحت است که تقریباً یک هفته می باشد .

این عمل ایمن بوده و خطرات ناچیز و نادری در آن وجود ندارد .

بعد از عمل ناحیه ایی که مورد جراحی قرار گرفته است ، توسط پزشک پانسمان می شود ، این پانسمان به مدت پنج روز می باست بر روی گوش بماند ، همچنین با شست و شویی دادن مرتب زخم به وسیله ی کرم های آنتی بیوتیک از بروز عفونت ها جلوگیری کنید .

نکته ی مهمی که در این عمل وجود دارد این است که ، باید در طول شبانه روز از هدبند استفاده شود ، البته هر دو الی سه ساعت یک بار حدود 30 دقیقه هدبند را برداشته و مجدداً استفاده کنید . پس از اتمام دو هفته می توانید فقط شب ها موقع خواب هدبند را ببندید و دیگر احتیاجی نیست در طول روز از آن استفاده کنید .

با توجه کردن به نکاتی که در بالا شرح داده ایم و رعایت کردن به آن می توانید به نتیجه ی دلخواه خود دست یابید .

دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , مراحل جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

Call Now Button