جراحی بینی
23 مه

جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه

جراحی پروتز چانه می تواند تناسب میان چانه را افزایش دهد و توازن آن با سایر اجزای صورت را بهبود بخشد . در برخی از افراد که داری چانه های بزرگی هستند جراحی پروتز چانه می تواند به کوچک کردن و تناسب بخشیدن آن با دیگر اجزای صورت کمک کند . معمولا داشتن چانه ی ضعیف سبب می شود گردن فرد چاق تر نشان داده شود در چنین شرایطی برجسته و بزرگ به نظر رسیدن بینی نیز اتفاق می افتد . در هر صورت بزرگ کردن چانه با تکنیک جراحی پروتز چانه می تواند توازن و هماهنگی لازم را در بین اجزای صورت ایجاد کند و همچنین ساختار کلی صورت را بهبود بخشد . در ادامه ی بحث جراحی چانه ، به افراد مناسب برای استفاده از این جراحی می پردازیم .

جراحی-پروتز-چانه

افراد مناسب برای جراحی پروتز چانه :

عمل پروتز چانه می تواند مزایای زیادی را برای فرد به همراه داشته باشد ، به هر حال کاندیدهای مناسب برای جراحی زیبایی چانه عبارتند از :

  • کسانی که دچار عقب رفتگی چانه هستند .
  • کسانی که مدل چانه ی آن ها مربع و یا نوک تیز است .
  • کسانی که اندازه ی بینی آن ها ، در صورت بر جسته به نظر می رسد .
  • افرادی که گردن آن ها فربه است .

ظاهر چانه پس از درمان :

ظاهر چانه پس از درمان به مواد استفاده شده برای ساخت پروتز چانه و تولید کننده ی این مواد بستگی دارد . این پروتزها به طور خاص از مواد سیلسکونی ساخته شده است که شبیه به گارد محافظ کلاه های ایمنی که در ورزش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد هستند .

امکان آن که جراح برای ترتیب به ظاهر ، پروتز را خم کند وجود دارد . هنگامی که جراحی پروتز چانه صورت می گیرد ، پروتز چانه ظاهری قوی و خط فک طبیعی برای بیمار ایجاد می کند .

افرادی که در ناحیه ی چانه دچار مشکل هستند با بهره گیری از این تکنیک می توانند مشکل خود را برطرف کنند و اعتماد به نفس از دست رفته ی خود را بازگردانند .

 

دکتر جواد پورجبار

 جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , مراحل جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

 

 

درباره نویسنده

جراحی زیبایی بینی
اولین اقدام به منظور انجام جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی مناسب و متبحر است زیرا اکثرا متقاضیان تنها نتایج زیبایی حاصل شده پس از عمل را بررسی می کنند و کمتر به تنفس پس از جراحی بینی توجه دارند.

پاسخ

13 + 4 =