جراحی بینی
13 آوریل

تزریق کورتن پس از جراحی بینی

تزریق کورتن پس از جراحی بینی

گاهی اوقات بعد از عمل زیبایی بینی ، در برخی از قسمت های بینی تورم و فیروز به وجود آمده از حد نرمال آن بیشتر می باشد ، در این موارد به صلاح دید پزشک ، با تزریق کورتن پس از جراحی بینی می توان برای بهبود رفع و کاهش فیبروز و تورم استفاده نمود . ممکن است تا احتیاج باشد تا یک هفته بعد از انجام جراحی بینی ، کورتن تزریق بشود .

تزریق کورتن پس از جراحی بینی

تزریق کورتن پس از جراحی بینی ، باعث می شود تا یک قوس ظریفی که نیاز است تا در پشت بینی خانم ها باشد ، حفظ شود ، چرا که ورم بینی ممکن است بر روی شکل ظاهر بینی اثر منفی بگذارد و منجر به کاهش زیبایی بینی شود .

در برخی موارد ، لازم است تا تزریق کورتن در نقاط مورد نظر ، چند مرتبه تکرار بشود تا نتیجه و هدف مورد نظر از تزریق کورتن پس از جراحی بینی حاصل شود .

آیا ممکن است تزریق کورتن پس از جراحی بینی ، با عارضه همراه باشد ؟

بیشتر افراد بر این تصور هستند که ، تزریق کورتن به صورت موضعی ، با عارضه و اثر منفی در بدن همراه است ، در صورتی که این گونه نخواهد بود .

در جراحی بینی گوشتی ، به دلیل تورم زیاد ، در بیشتر موارد تزریق کورتن بعد از یک هفته مورد نیاز است ، اما در بینی های استخوانی ورم ناشی از جراحی سریع تر از بین خواهد رفت و نیازی به تزریق کورتن نخواهد بود .

روش و زمان تزریق کورتن پس از جراحی بینی

در جراحی بینی گوشتی ، بنا بر صلاح دید جراح بینی ، بین یک تا سه بار و معمولاً به فاصله های 4 هفته ای ، تزریق کورتن صورت می گیرد . لازم به ذکر است که این تزریق باید توسط خود جراح بینی انجام شود .

تزریق کورتن باید عمیق انجام شود . در صورتی که این تزریق با عمق و روش صحیح انجام نشود ، منجر به نازکی پوست و آتروفی خواهد شد و در نهایت علاوه بر این که کاهش زیبایی بینی را به همراه دارد ، موجب می گردد تا پوست بینی مستعد زخم بشود .

 

 دکتر جواد پورجبار

جراح و متخصص گوش ، حلق ، بینی و حنجره

( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , مراحل جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی , انواع روش های جراحی بینی )

دکتر جواد پورجبار

درباره نویسنده

جراحی زیبایی بینی
اولین اقدام به منظور انجام جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی مناسب و متبحر است زیرا اکثرا متقاضیان تنها نتایج زیبایی حاصل شده پس از عمل را بررسی می کنند و کمتر به تنفس پس از جراحی بینی توجه دارند.

پاسخ

چهار × دو =